Home

Fran

Galaxy trucker je první hra, kterou CGE vydalo, a pořád se těší mezi hráči všech věkových kategorií oblibě. Dočkala se řady rozšíření a letos i nového vytuněného vydání. Ale věděli jste, že ze světa Galaxy Truckera vyšel i román? Dnes si jej můžete stáhnout – plně v češtině, a zdarma.

Galaxy Trucker: Drsná štreka

Přemýšleli jste někdy při hraní Galaxy Truckera, co ti malí plastoví astrounauti a ufonci opravdu zažívají? Jaký je to pocit řítit se vesmírem na lodi posvařované z kanalizačních trubek, doufat, že meteor netrefí zrovna to slabé místo vaší lodi a že vesmírní piráti číhají tentokrát na jiné trase? A jak těžké má trucker živobytí, když většinu letů nedokončí a skončí v mínusu?

Pokud ano (a vlastně i pokud ne), je tu pro vás milý a humorný příběh ne příliš úspěšné samotářské truckerky Fran a jejího zvídavého upovídaného parťáka, hnědého ufona Wallyho. Jako malý vánoční dárek si ji můžete se svolením autora stáhnout:

.epub file

Přejeme příjemné počtení.

Knihu napsal Jason A. Holt, náš dvorní překladatel a spisovatel anglických pravidel. Žije se svou ženou a dvěma dětmi na ranči Montaně, přes den dělá kovboje a v noci píše pravidla a knížky. Naši zemi má rád a kdysi dávno zde strávil několik let, během kterých se celkem hezky naučil česky. A pořád to ještě nezapomněl - píše si s námi v češtině, a podepisuje se Jasoň.

Knížky sice píše v angličtině, ale Drsnou štreku pro vás do češtiny přeložil Ondra Skoupý, kterého znáte jako autora Letter Jamu, a korekturami opatřila Dita Lazárková, s jejíž prací jste se nejspíš setkali, pokud jste četli jakákoliv česká pravidla našich her.


A mimochodem, pokud umíte anglicky, určitě doporučujeme i další Jasoňovy knihy. Například jestli jste někdy hráli Dračí Doupě nebo D&D, jestli jste kreslili na čtverečkovaný papír tři sáhy širokou chodbu končící křižovatkou typu T, a jestli vám přijde normální říci "v jedné ruce mám meč, ve druhé pochodeň a deset minut naslouchám u dveří", určitě by vás potěšil Fighter Fred and the Dungeon of Doom. Jak asi takové typické erpégéčkové dobrodružství vnímají jeho postavy? Dokážou si naplno užít to napětí, vzrušení a přátelství, které výpravu provází? Nebo se pokusí zoptimalizovat své útočné číslo a do každého dobrodružství si vždy berou láhev oleje a dvacet sáhů lana? Budou hledat v ne příliš smysluplném světě nějaký vyšší smysl, nebo jim půjde jen o co největší kořist? A co na to jejich mula? Ať už Dungeon of Doom postavil šílený černokněžník Zauberei nebo zákeřný pán jeskyně, to dobrodružství rozhodně stojí za to!